Cesta zdraví
„Místa schopná oslovit duši člověka působí jinak, než místa, jež jsou pouze hezká.“
Christian Day, Duch a místo, ERA 2004
Podél chodníku jsou vybudovaná odpočinková prostranství, u kterých jsou jednotlivá zdravotní zastavení, rozdělená na osm léčivých sekcí. Záhony jsou osázeny rostlinami, které se využívají při léčbě rozličných oblastí lidského těla, dle zvolených léčivých skupin. Význam a použití rostlin je návštěvníkům přiblížen formou naučných tabulí.
…..Ke studánce v blízkosti menší kaple chodívali lidé pro zejména při dětských nemocech. Na poděkování při uzdravení dítěte zavěšovaly maminky na planou hrušku u studánky dětské košilky…..
obecní kronika Vysoké Pole
Pramen má pozitivní účinky na:
Dýchací ústrojí
- Zrak, pleť a vlasy
- Zažívací systém
- Močové a pohlavní ústrojí
- Kardiovaskulární systém
- Svaly, kosti a klouby
- City a emoce
- Kojenci a děti
Hlavním cílem projektu bylo zachovat a zdůraznit ducha místa“. Myšlenka DUCHA MÍSTA není poetickým názvem romantiků, ale představuje způsob, jak místo funguje a ovlivňuje naše těla, organizaci práce i pocity. Stejně jako nám změna prostředí dokáže o dovolené ulevit od starostí a stresu, tak nám může i naše okolí dodat energii, vyvolat nálady, snížit pocit tlaku a určitým způsobem nás inspirovat a motivovat.
Místa, kde DUCH zůstal zachován, jsou v dnešní době stále více vyhledávána k relaxaci a odpočinku, protože jejich působení příznivě ovlivňuje naši mysl i následné činy.
Datum poslední aktualizace: 2. 6. 2020 9:48